ÚvodKto smeNovinkyVenovali sme teplo domova

Venovali sme teplo domova

Organizácia Úsmev ako dar vybudovala sieť Centier pre obnovu rodiny v núdzi DORKA v Košiciach, Prešove a vo Zvolene a v Bratislave. Dlhodobé nájomné bývanie nie je len miestom, kde môžu rodiny bezpečne bývať, ale majú tu k dispozícii aj podporu odborníkov, ktorí ich denne sprevádzajú v ťažkých životných situáciách. Za rok sa vďaka tomuto modelu postavilo na nohy až 80 % takýchto rodín.

Súčasná kapacita siete Centier pre obnovu rodiny Dorka predstavuje 261 osôb (detí a rodičov), čím sa kapacitne radí na 1. miesto na Slovensku v poskytovaní služieb rodinám s deťmi a mladým dospelým.

Nadácia Veolia Slovensko prispela finančným darom na pomoc rodinám s deťmi v Centre pre obnovu rodiny v Bratislave. Za príspevok sa nakúpili 4 rodinám s 10 deťmi základné veci potrebné na chod domácnosti, a tým sme prispeli k tomu, aby rodičia mohli viac času venovať deťom, ich výchove a vzdelávaniu.

„Sme radi, že naša finančná pomoc uľahčila situáciu konkrétnym rodinám s malými deťmi. Podporiť organizáciu Úsmev ako dar sme sa rozhodli pre ich dlhodobé a úspešné pôsobenie v sociálnej oblasti týkajúcej sa predovšetkým budúcnosti detí. Ich snaha, udržať rodiny pokope, vytvoriť vhodné podmienky pre ich fungovanie a zamedziť tak odlúčeniu detí od rodičov, je obdivuhodná a zaslúži si podporu“, doplnil Peter Dobrý, predseda správnej rady Nadácie Veolia Slovensko.

Taktiež sme pokryli náklady pestúnskej mamine na školu v prírode pre jej 8 ročnú dcérku, ktorá je nesmierne šťastná, pretože na takomto výlete bola prvýkrát. Mária každý deň s úsmevom spomína na krásne zážitky: „Som veľmi šťastná aj za moju maminku, lebo ona by bola smutná, keby som nemohla ísť na výlet. Mám veľa veselých zážitkov a ďakujem vám za ne. Niečo pekné tým dobrým ľuďom nakreslím.“

logo

  obrazok